Genuino - Arduino z dystrybucji arduino.cc

Genuino - Arduino z dystrybucji arduino.cc

 

Co to takiego Genuino?


Marka GENUINO powstała w efekcie sporu o prawa do znaku towarowego Arduino pomiędzy pierwotnymi założycielami projektu Arduino. Czterech z pięciu założycieli projektu, od lat związanych z Arduino LLC i rozwijających Arduino IDE udostępniane na stronie arduino.cc zdecydowało się zarejestrować GENUINO jako oficjalną markę dla produktów Arduino sprzedawanych poza USA. W USA te produkty dalej fukcjonują pod marką Arduino. Genuino jest produkowane w Europie - podobnie jak Arduino.

 

Piąty z założycieli, odpowiedzialny przez lata we Włoszech za produkcję oryginalnych płytek Arduino postanowił w 2015 niezależnie od Arduino LLC (arduino.cc) rozwijać własne IDE i portal arduino.org.

 

W wyniku powstałego sporu mamy - poza zamieszaniem - od roku 2015 dwa niezależnie rozwijane projekty Arduino - jeden związany z arduino.cc, a drugi z arduino.org.


Sklep technovade.pl jest autoryzowanym dystrybutorem obu organizacji, tym samym wspieramy rozwój obu projektów i dostarczamy klientom sprzęt najwyższej jakości. To od Ciebie zależy, który z projektów wesprzesz swoim zakupem.

 

Wszystkie nasze zestawy startowe (z Uno i Mega) są dostępne zarówno z Arduino (arduino.org) jak i z Genuino (arduino.cc).

3 produkt(ów)

na stronę

3 produkt(ów)

na stronę

[profiler]
Memory usage: real: 17825792, emalloc: 17301184
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem