Arduino Nano Every
- Platforma do nauki elektroniki i programowania. Oparta o mikrokontroler ATMega4809 posiada wszystko, co potrzebne do bezproblemowo użytkowania mikrokontrolera
Arduino Nano Every
Tysiące projektów w jednej płytce.
Doskonałe rozwiązanie dla początkujących jak i profesjonalistów.
Arduino jest idealną platformą do nauki elektroniki i programowania. Oparta o mikrokontroler ATMega4809 posiada wszystko, co potrzebne do bezproblemowo użytkowania mikrokontrolera. Płytkę tylko starczy podłączyć do komputera lub zasilić z baterii/powerbanku.
Arduino Nano Every jest unowocześnionym modelem poprzedniczki (Arduino Nano). Posiadającym większą wydajność, jak i większą pamięć flash, SRAM oraz nową konstrukcję pozwalającą w bezpośredni sposób przylutować płytkę do PCB.Dzięki bardzo rozbudowanemu ekosystemowi możemy prosto i szybko wykonywać różnego rodzaju projekty z dziedzin takich jak elektronika, automatyka, robotyka, , modelarstwo, edukacja czy nawet moda i sztuka.
Specyfikacja Arduino Nano Every
- Pobór prądu dla 3.3V: 50 mA
- Pobór prądu dla 5V: 20 mA
Wymiary fizyczne:
Ekosystem:
Sprzęt:
Arduino nie ogranicza się tylko do jednej płytki. A wręcz przeciwnie tworzy cały
ekosystem złożony z dziesiątek różnych płytek, shieldów i zestawów przeznaczonych
dla różnych zastosowań.
Oprogramowanie i wsparcie:
Mówiąc, że Arduino to ekosystem nie mamy na myśli, tylko i wyłącznie o dużej ilości mikrokontrolerów. A również o oprogramowaniu oraz materiałach edukacyjnych.Ponieważ płytkę można programować za pomocą odpowiedniego programu instalowanego na komputerze (Arduino IDE), jak i z poziomu przeglądarki (Arduino Cloud).
Rozwiązania tę mają wgrane w siebie różnego rodzaju gotowe programy przeznaczone do łatwiejszego zrozumienia obsługi samego mikrokontrolera, jak i dodatkowych peryferiów.
Pierwsze uruchomienie
Pierwsze uruchomienie bardzo szczegółowo opisaliśmy w naszym poradniku: PORADNIK
Wejścia/Wyjścia:
Arduino Nano Every posiada 14 cyfrowych wejść/wyjść (I/O), z czego 8 to wyjścia generujące sygnał PWM (pozwalają one na: zmiana jasnością diody, sterowanie silnika).
Każdy pin pozwala na pobór prądu o maksymalnym natężeniu 19mA, co umożliwia sterowanie innymi układami oraz odczytywanie stanu czujników. Oprócz standardowego I/O niektóre wyprowadzenia posiadają także funkcje specjalne umorzliwiające, takie jak:
Wyjścia specjalne pozwalają na podłączenie bardziej skomplikowanych komponentów jak czujniki, wyświetlacze, nadajniki/odbiorniki (np: WiFi, Bluetooth). Wyjścia te nawet pozwalają nam na komunikowanie się z sobą innych płytek Arduino. Co znacząco potrafi rozszerzyć funcjonalność naszych układów.